Základné prvky JABLOTRON


Ústredňa systému JABLOTRON 100

Ústredňa je prvok alarmu, ktorý zabezpečuje chod systému, komunikáciu prvkov alarmu medzi sebou, zálohovanie systému v prípade výpadku napájania a sprostredkuje komunikáciu medzi systémom a užívateľom. V ponuke máme rôzne varianty ústrední pre rôzne veľkosti a typy systémov. samozrejmosťou každej ústredne je GSM komunikátor, zbernica a miesto pre batériu. Rozšírená môže byť o modul 3G, LAN komunikátor, rádiový modul...

Prístupový modul s displejom, klávesnicou a RFID

Prístupový modul s LCD displejom, klávesnicou, ovládacím segmentom a RFID čítačkou. Slúži na jednoduché, prehľadné a zrozumiteľné ovládanie zabezpečovacieho systému JABLOTRON 100.

Magnetický detektor otvorenia

Detekuje otvorenie dverí alebo okien. S ústredňou komunikuje po zbernici. Kryt je chránený sabotážnym kontaktom. K aktivácii detektora dochádza po oddialení permanentného magnetu od senzora. Magnetické kontakty sú v zbernicovom aj bezdrôtovom prevedení a v bielej alebo hnedej farbe.

PIR detektor pohybu

PIR detektor pohybu určený na ochranu interiérov prostredníctvom infrapasívnej detekcie pohybu v miestnosti. Charakteristiky detekcie možno optimalizovať pomocou výmenných šošoviek. Dostupný v zbernicovej aj bezdrôtovej verzií.

Duálny PIR a MW detektor pohybu

Detektor  je určený k priestorovej detekcii pohybu osôb v interiéri budov. Vďaka kombinácií PIR detekcie pohybu a mikrovlnnej detekcii je detektor vysoko odolný proti falošným poplachom. Používa sa v priestoroch v ktorých sa môže náhle zmeniť teplota napríklad v miestnostiach s krbom alebo s klimatizáciou, detektor je odolný ak voči prúdeniu vzduch v miestnosti. Dostupný v zbernicovej aj bezdrôtovej verzií.

PIR detektor pohybu a rozbitia skla

Detektor slúži k priestorovej detekcii pohybu osôb v interiéri budov a k detekcii rozbitia sklenených plôch tvoriacich plášť budov. Obsahuje dva nezávislé detektory. Dostupný v zbernicovej aj bezdrôtovej verzií.

PIR detektor pohybu

Slúži na priestorovú detekciu pohybu osôb v interiéri budov. Jeho garantované detekčné pokrytie je 90° / 12 m. Výrobok je výsledkom veľmi vysokých kvalitatívnych a dizajnových cieľov a svojím tvarom esteticky zapadne aj do luxusného interiéru. Dostupný v zbernicovej bielejzbernicovej šedej, bezdrôtovej bielejbezdrôtovej šedej verzií.

Kombinovaný detektor dymu a teploty

Požiarny detektor je určený na kombinovanú (optickú a teplotnú) detekciu požiaru v obytných a komerčných budovách. Dostupný v zbernicovej aj bezdrôtovej verzií.

Vnútorná siréna

Siréna do vnútorného prostredia. Je určená na akustickú signalizáciu príchodového a odchodového oneskorenia, upozornenia na prebiehajúci poplach a aktivácie PG výstupov v zabezpečovacom systéme JABLOTRON 100. Dostupný v zbernicovej aj bezdrôtovej verzií.

Akustický detektor rozbitia skla

Detektor rozbitia skla rozpoznáva rozbíjanie sklenených výplní dverí a okien. Detekcia je založená na duálnej technológii (detekcia zmeny tlaku vzduchu sprevádzaná charakteristickým zvukom rozbíjania skla). Dostupný v zbernicovej aj bezdrôtovej verzií.

Záplavový detektor

Detektor slúži na detekciu zaplavenie priestorov (sklad, kúpeľňa, pivnica apod.) vodou. Túto informáciu odosiela do systému JABLOTRON 100 po zbernici.

Vonkajšia siréna

Vonkajšia siréna je určená na akustickú signalizáciu poplachu ale aj na signalizáciu aktivácie / deaktivácie PG výstupov v zabezpečovacom systéme JA-100. Komunikuje prostredníctvom zbernice, z ktorej je aj napájaná. Dostupná v zbernicovej aj bezdrôtovej verzií.

Detektor teploty

Na základe zmeranej teploty umožňuje ovládať kúrenie pomocou programovateľného výstupu ústredne. Všetky funkcie sa nastavujú v MyJABLOTRON, takže užívateľ môže kedykoľvek a odkiaľkoľvek všetko sledovať a ovládať. Dostupný v zbernicovej aj bezdrôtovej verzií.

Obojsmerný diaľkový ovládač - štvortlačidlový

Umožňuje ovládať zabezpečovací systém, rôzne elektrické zariadenia alebo vyvolať tiesňový poplach. Potvrdenie vykonania akcie spätnou optickou aj akustickou odozvou. To všetko aj na viac systémoch JABLOTRON 100 (napríklad doma a v kancelárii).

Vonkajší bezdrôtový dvojzónový detektor pohybu – záclona

Detektor je určený na detekciu narušenia vonkajšieho priestoru pohybom osôb. Ide o dvojzónový vonkajší detektor pohybu spoločnosti Optex so zorným uhlom 5°. Výborne sa hodí na ochranu úzkych priestorov. Dostupný iba bezdrôtový detektor.

JA-188P

Detektor pohybu JA-188P je určený na stabilnú a presnú detekciu pohybu vo vonkajšom prostredí. Princíp vonkajšieho detektora pohybu je založený na technológii dvojzónového detektora pohybu spoločnosti Optex.